Witamy na stronie Z.E. WOLT

Chcesz nurkować?

Kurs podstawowy nurkowania "OWD" (Open Water Diver). Rozpoczynamy nabór. Zapisz się już teraz!

Cennik:

Kursy podstawowe:

Rodzaj kursu Kurs standardowy Kurs indywidualny
DISCOVER SCUBA DIVING (Odkryj nurkowanie).
490 zł
490 zł
DSD - To zajęcia, które pozwalają poznać magię podwodnego świata. Program DSD podzielony jest na 2 bloki: zajęcia teoretyczne oraz zajęcia praktyczne. Całość programu realizowana jest na basenie lub w jeziorze. Pozytywne ukończenie DSD pozwala przygotować się oraz bez obaw przystąpić do pełnego kursu nurkowego Open Water Diver. W trakcie 2-godzinnych zajęć dopasujemy Ci sprzęt nurkowy i zapoznamy z jego obsługą zarówno pod, jak i nad wodą, omówimy zasady oddychania i komunikowania się pod wodą (znaki nurkowe).
OPEN WATER DIVER - Nurek, kurs podstawowy.
2150 zł
3300 zł
OWD - To pierwszy krok w edukacji nurkowej. Kurs uczy prawidłowych technik, nawyków, procedur nurkowych oraz gwarantuje wiedzę teoretyczną i praktyczną wystarczającą do przeprowadzania samodzielnych nurkowań do głębokości 18 m. Ceny nie zawierają opłat certyfikacyjnych (PADI) 200zl
SCUBA REACTIVATE - Powtórka z nurkowania.
330 zł
380 zł
ReActivate (Scuba Review) to swoista powtórka z nurkowania dla certyfikowanych nurków, którzy chcą odświeżyć swoje umiejętności i wiedzę, powtórzyć ćwiczenia nurkowe przed podróżą lub dla tych, którzy mieli długą przerwę w nurkowaniu i mają obawy, czy dobrze pamiętają zasady bezpiecznego nurkowania. Zajęcia prowadzone są przez instruktora w basenie lub wodach otwartych. Dzięki temu wybierając się na wakacje nurkowe nie będzie potrzeby płacić za nurkowanie, które ma sprawdzać Twoje umiejętności. Większość organizatorów turystyki nurkowej/centrów nurkowych wymaga ReActivate nie starszego niż 6 miesięcy. Program kończy się wydaniem pisemnego potwierdzenia o odbyciu ReActivate, które umieszcza się w nurkowym logbooku.

Kursy dla zaawansowanych:

Rodzaj kursu Kurs standardowy Kurs indywidualny
ADVANCED OPEN WATER DIVER (AOWD) - Nurek Zaawansowany.
1550 zł
2350 zł
Kurs AOWD jest kolejnym poziomem w edukacji nurka. Jego ukończenie daje możliwość nurkowania na głębokość do 30 metrów. Szkolenie składa się z pięciu nurkowań typu Adventure. Celem każdego z tych nurkowań jest nauczenie kursanta nowych umiejętności. Obowiązkowymi elementami jest nurkowanie głębokie 18-30 m oraz nurkowanie nawigacyjne, w trakcie którego kursant poszerza swoją wiedzę dotyczącą nawigacji. Ceny nie zawierają opłat certyfikacyjnych (PADI) 200zl
RESCUE DIVER - Nurek Ratownik.
1550 zł
2350 zł
PADI Rescue Diver to kolejny krok nurkowego rozwoju, który pozwala zdobyć umiejętności wykraczające poza poziom typowego nurkowania rekreacyjnego. W czasie kursu uczymy prowadzenia efektywnych akcji ratunkowych, udzielania nurkowi pierwszej pomocy przedmedycznej oraz radzenia sobie w sytuacji wypadku nurkowego. Nurek z tym certyfikatem nie tylko podnosi poziom swojego bezpieczeństwa, ale również potrafi zauważyć problem u innego nurka i odpowiednio na niego zareagować. Kurs Rescue nie uczy tylko i wyłącznie reakcji na zaistniałe problemy. Dzięki posiadaniu odpowiedniej wiedzy oraz świadomości, nurek Rescue potrafi zauważyć zagrożenie jeszcze zanim ono nastąpi np. zareagować na oznaki stresu u innego nurka przed zejściem pod wodę.Ceny nie zawierają opłat certyfikacyjnych (PADI) 200zl
MASTER SCUBA DIVER - Mistrz Nurkowania Rekreacyjnego.
290 zł
Master Scuba Diver (Mistrz Nurkowania Rekreacyjnego) to najwyższy i cieszący się największym uznaniem amatorski stopień nurkowy w PADI. Jego uzyskanie wymaga opanowania szerokiej gamy umiejętności nurkowych oraz zdobycia doświadczenia w różnorodnych warunkach. Certyfikat Master Scuba Diver potwierdza najwyższe umiejętności i doświadczenie nurkowe i jest uznawany na całym świecie jako wybitne osiągnięcie w nurkowaniu rekreacyjnym. Ceny nie zawierają opłat certyfikacyjnych (PADI) 200zl
DIVEMASTER - Przewodnik nurkowy.
3850 zł
Divemaster to pierwszy kurs PADI po ukończeniu którego kursant staje się zawodowym członkiem Federacji, otrzymuje swój numer ewidencyjny i zdobywa rangę certyfikowanego przewodnika nurkowego. Zdobycie uprawnień na poziomie Divemastera daje również możliwość podjęcia pracy jako przewodnik nurkowy w dowolnym centrum nurkowym na świecie. Ceny nie zawierają opłat certyfikacyjnych (PADI) 200zl

Kursy dla dzieci:

Rodzaj kursu Kurs standardowy Kurs indywidualny
BUBBLEMAKER - Robić bąbelki.
350 zł (Kurs grupowy)
440 zł
Program Bubblemaker pozwala dzieciom w wieku od 8 lat doświadczyć nurkowania w bardzo bezpiecznych warunkach – pod okiem instruktora w płytkiej wodzie, maksymalna głębokość to 2 metry.
SEAL TEAM - Komando Foki.
200 zł (Kurs grupowy)
300 zł
Seal Team (Komando Foki) to basenowy kurs dla dzieci. Aby zostać członkiem PADI Seal Team (Komando Foki) należy zaliczyć 5 Misji Podwodnych. Program jest ekscytującym wprowadzeniem do świata nurkowania i daje dzieciom możliwość pływania pod wodą, doświadczenie przygody i dreszczyku emocji. Wypełnienie wszystkich 5 misji daje możliwość uzyskania międzynarodowego certyfikatu – PADI Seal Team i daje możliwość dalszej edukacji nurkowej. Każda misja prowadzona jest w ciągu 1 spotkania basenowego.
JUNIOR OPEN WATER DIVER - Samodzielny Nurek Junior.
2150 zł (Kurs grupowy)
3300 zł
Junior Open Water Diver (Samodzielny Nurek Junior) to pierwszy krok edukacji nurkowej. Szkolenie przeznaczone jest dla dzieci w wieku od 10 do 14 lat. Program kończy się wydaniem certyfikatu nurkowego uprawniającego do nurkowania z partnerem na wodach otwartych. Dzieci do 11 roku życia z certyfikatem Junior OWD mogą nurkować do maksymalnej głębokości 12 m w towarzystwie rodzica, opiekuna prawnego lub z profesjonalnym członkiem PADI. Dzieci, które ukończyły 12 lat mogą nurkować do głębokości 18 m, w towarzystwie pełnoletniego, certyfikowanego nurka.
JUNIOR ADVANCED OPEN WATER DIVER - Nurek Zaawansowany Junior.
1550 zł (Kurs grupowy)
2350 zł
Junior Advanced Open Water Diver (Nurek zaawansowany) to kurs przeznaczony dla dzieci w wieku 12 – 14 lat mających certyfikat Junior OWD. Szkolenie polega na wykonaniu 5 nurkowań typu Adventure (z przygodą) i jest najczęstszą formą nurkowania, jaką nowo certyfikowani nurkowie wybierają w celu zdobycia kolejnych doświadczeń. Certyfikat Junior AOWD upoważnia dzieci w wieku 12 – 14 lat do nurkowań na maksymalnej głębokości 21 m, w towarzystwie pełnoletniego, certyfikowanego nurka. Dzieci przed ukończeniem 12 rokiem życia otrzymują certyfikat Junior Adventure Diver.
JUNIOR RESCUE DIVER - Nurek Ratownik Junior.
1550 zł (Kurs grupowy)
2350 zł
Junior Rescue Diver (Nurek ratownik) to program skierowany dla dzieci w wieku od 12 do 14 lat, posiadających certyfikat Junior AOWD. Jest to kolejny krok nurkowego rozwoju, który pozwala zdobyć umiejętności wykraczające poza poziom typowego nurkowania rekreacyjnego. W czasie kursu uczymy prowadzenia efektywnych akcji ratunkowych, udzielania nurkowi pierwszej pomocy przedmedycznej oraz radzenia sobie w sytuacji wypadku nurkowego. Nurek z tym certyfikatem nie tylko będzie potrafił sam bezpiecznie nurkować, ale co najważniejsze zauważy problem u innego nurka i w porę go rozwiąże. Kurs obejmuje zajęcia teoretyczne i sesję szkoleniową z ratownictwa oraz akcji ratunkowych wg scenariusza.

Specjalizacje:

Rodzaj kursu Kurs standardowy Kurs indywidualny
NITROX DIVER - Nurkowania na Mieszaninie NITROX.
500 zł
950 zł
Specjalizacja PADI Enriched Air Diver jest jednym z najpopularniejszych kursów na świecie. Nurkowanie z wykorzystaniem wzbogaconego powietrza popularnie nazwanego nitroxem pozwala na zwiększenie marginesu bezpieczeństwa i znaczne zwiększenie limitów bezdekompresyjnych w porównaniu do nurkowania na powietrzu.
DEEP DIVER - Nurkowanie Głębokie.
550 zł
1000 zł
Kurs PADI Deep Diver daje uprawnienia do nurkowania na głębokości do 40 m. Kierowany jest do certyfikowanych nurków posiadających licencję nurka zaawansowanego AOWD (bądź równorzędny stopień w innej federacji). Szkolenie daje wiedzę z zakresu planowania, organizowania, procedur i technik nurkowych używanych w nurkowaniu głębokim. Przygotowuje również do radzenia sobie z możliwymi problemami i ryzykiem występującymi na dużych głębokościach.
WRECK DIVER - Nurkowanie Wrakowe.
750 zł
1400 zł
Celem kursu PADI Wreck Diver jest zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa i prawidłowymi procedurami niezbędnymi podczas nurkowania na wrakach. Nabędziesz wiedzę o zagrożeniach związanych z nurkowaniem wrakowym, procedurami zachowania się wewnątrz wraku, zasadach postępowania podczas zagubienia partnera nurkowego, a także o sprzęcie niezbędnym podczas nurkowania wrakowego. Umiejętność planowania nurkowania na wrakach sprawi, że będą one bezpieczne i przyjemne.
DRY SUIT DIVER - Nurkowanie w Suchym Skafandrze.
650 zł
1200 zł
Kurs PADI Dry Suit Diver to zdobywanie praktycznej wiedzy na temat technik nurkowania w suchym skafandrze. Umiejętność nurkowania w suchym skafandrze zwiększa komfort nurkowań i wydłuża sezon nurkowy z 4 – 5 miesięcy na cały rok.
NIGHT DIVER - Nurkowanie w Nocy.
550 zł
1000 zł
Celem kursu PADI Night Diver jest zapoznanie się z umiejętnościami, procedurami bezpieczeństwa, zaletami oraz ryzykiem związanym z nurkowaniem nocnym (po zachodzie słońca). Kurs przeznaczony jest dla osób, które chcą pogłębić wiedzę teoretyczną na temat nurkowania w nocy, zapoznać się z procedurami postępowania oraz rozwinąć swoje umiejętności nurkowe. Jeśli interesuje Cię nocne życie na rafie koralowej czy obserwowanie zwierząt aktywnych tylko nocą, to z pewnością warto mieć ten certyfikat w swojej kolekcji.
UNDERWATER NAVIGATOR DIVER - Podwodny Nawigator.
500 zł
950 zł
Celem kursu PADI Underwater Navigator jest zapoznanie się z wiedzą oraz procedurami niezbędnymi do skutecznej nawigacji. Podczas kursu zaznajomimy Cię z wiedzą o metodach nawigacji podwodnej w naturalnych warunkach nurkowych, nauczysz się szacować odległość, jaką przebyłeś pod wodą, a także jak wykorzystać kompas i jak poprawnie reagować, gdy stracisz orientację podczas nurkowania. Zdobyta wiedza na kursie na pewno podniesie komfort Twojego nurkowania. Zawsze warto jest wiedzieć, jak wrócić do domu.
SEARCH AND RECOVERY DIVER - Poszukiwanie i Wydobywanie.
550 zł
1000 zł
Celem kursu PADI Search and Recovery jest zdobycie praktycznej wiedzy na temat technik poszukiwania i wydobywania przedmiotów. Podczas szkolenia nauczysz się poszukiwania obiektów przy pomocy nurkowych wzorów poszukiwawczych, lin, kołowrotków oraz wydobywania ich za pomocą różnych urządzeń do podnoszenia. Dzięki nabytym umiejętnościom będziesz potrafił odnaleźć nawet niewielkie przedmioty w warunkach ograniczonej widoczności.
BOAT DIVER - Nurkowanie z Łodzi.
350 zł
550 zł
Podczas kursu specjalistycznego nurkowania z łodzi PADI Boat Diver zdobędziesz bardzo praktyczną wiedzę na temat wyposażenia typowej łodzi nurkowej oraz nauczysz się zasad bezpiecznego nurkowania z łodzi o różnych wielkościach i przeznaczeniach: pontony, małe łodzie nurkowe oraz statki i kutry nurkowe. Na kursie dowiesz się, gdzie najlepiej przechowywać sprzęt nurkowy (przed i po nurkowaniu), jak wykonywać skoki do wody z różnych jednostek pływających oraz jak wykonać akcję ratunkową.
ICE DIVER - Nurkowanie Podlodowe.
750 zł
1400 zł
Celem kursu nurkowania podlodowego PADI Ice Diver jest zapoznanie się z umiejętnościami, wiedzą, planowaniem, organizowaniem, technikami, ryzykiem oraz problemami, które można napotkać podczas nurkowania podlodowego. Podczas szkolenia dowiesz się jak: wykorzystać specjalistyczny sprzęt, wybrać bezpieczne miejsce nurkowe, przygotować przerębel, komunikować się za pomocą lin oraz jakie procedury podjąć w razie wypadku.
PEAK PERFORMANCE BUOYANCY - Doskonała Pływalność.
400 zł
800 zł
Posiadanie umiejętności doskonałej pływalności w każdej chwili podczas nurkowania to najważniejsza z umiejętności i esencja każdego nurkowania. Celem kursu Peak Performance Buoyancy jest zwiększenie kontroli nad pływalnością oraz trymem.
SIDEMOUNT DIVER - Konfiguracja boczna.
950 zł
1500 zł
Celem kursu PADI Sidemount Diver jest przeszkolenie z nowego, innego sposobu konfiguracji butli – montowanie butli po bokach, wzdłuż ciała. Nurkowanie w konfiguracji Sidemount pozwoli Ci na: usprawnienie w wodzie, zmniejszenie obciążenia kręgosłupa/pleców, zabranie ze sobą dodatkowego zapasu powietrza oraz monitorowanie wszystkich urządzeń/sprzętu, ze względu na to, iż masz go w zasięgu wzroku. Ponieważ jesteś w stanie przenieść butle z tyłu do przodu odciążasz plecy i masz większą elastyczność w doborze lokalizacji nurkowych, a także większą swobodę ruchów, co pozwoli Ci poznawać nurkowanie na nowo. Kolejnym zdecydowanym plusem, jest fakt, że nie musisz już dochodzić do miejsca nurkowania z butlą na plecach tylko przypinasz je dopiero w wodzie i cieszysz się wspaniałym nurkowaniem. Dodatkowo niezależne źródło powietrza zwiększa bezpieczeństwo nurkowania.
Jeśli jesteś instruktorem/divemasterem, pracujesz w centrum nurkowym lub po prostu chciałbyś poznać tajniki mieszania gazów kurs PADI Gas Blender Nitrox jest właśnie dla Ciebie!
PADI SELF RELIANT DIVER - Niezależny nurek.
950 zł
1500 zł
Kurs samodzielnego nurka, Solo Diver, jak niektórzy mówią, a precyzyjnie PADI Self Reliant Diver to kurs, który uczy, jak przygotować sprzęt, zaplanować i wykonać nurkowanie, podczas którego nie możemy liczyć na partnera. Kurs uczy nas przede wszystkim, jak odpowiednio przygotować sprzęt, opanować niezbędne procedury oraz pokazuje nam, jak rozwiązywać problemy, które (rzadko) niestety, ale mogą się przytrafić np. awaria automatu, uszkodzone BCD, problem z maską lub brak powietrza.
EQUIPMENT SPECIALIST - Specjalista sprzętowy.
400 zł
800 zł
Celem kursu PADI Equipment Specialist (Specjalista Sprzętowy) jest zapoznanie nurków z funkcjonowaniem oraz konserwacją sprzętu. Zdobyta wiedza pozwoli na wykonywanie drobnych napraw swojego sprzętu w granicach dopuszczalnych przez producenta. Kurs obejmuje 6 godzin wykładów oraz ćwiczeń. Podczas kursu poznasz zasady funkcjonowania najważniejszego sprzętu nurkowego: automatu, jacketu, butli i innych. Omówimy najczęstsze problemy, które występują oraz jak sobie z nimi poradzić. Rozbierzemy na części butle i zajrzymy do środka, otworzymy automat, aby poznać tajniki jego działania. Wyczyścimy inflator, pierścienie w skafandrze, wymienimy zawór i wiele innych.
DIGITAL UNDERWATER PHOTOGRAPHER - Fotografia podwodna.
400 zł
800 zł
Kurs nurkowy PADI Podwodny Fotograf Cyfrowy (PADI Digital Underwater Photographer) w prosty i szybki sposób uczy, jak radzić sobie z cyfrową fotografią pod wodą zarówno ze sprzętem amatorskim, jak i profesjonalnym sprzętem dla zaawansowanych. Specjalizacja Fotografii Podwodnej jest jedną z bardziej popularnych specjalizacji nurkowych.
DELAYED SURFACE MARKER BUOY (DSMB) - Strzelanie z bojki.
400 zł
800 zł
Niby prosta sprawa. Wyjąć bojkę, napełnić i puścić. Banał. A może jednak nie? Na wielu filmach dostępnych na YouTube można zobaczyć jak nurkowie „wyjeżdżają” na powierzchnię razem z bojką lub zaplątani w linkę. Kurs PADI Delayed Surface Marker Buoy (Wystrzeliwana Bojka Powierzchniowa) pozwoli Ci tego uniknąć.

*Ceny nie zawierają opłat certyfikacyjnych (PADI) 200zl

*Aby wziąć udział w szkoleniu należy zgłosić chęć uczestnictwa w kursie do biura Z.E. WOLT w dowolny sposób (mail, telefon, osobiście). Prosimy o podanie wybranego programu/kursu oraz danych potrzebnych do zapisu.

Chcesz wziąć udział?

Skontaktuj się z nami i daj nam znać.